Domů  /  Informační deska  /  Podnikatelé se mohou ucházet o veřejné zakázky on-line přes Najisto.cz

Výpis systémových zpráv

Podnikatelé se mohou ucházet o veřejné zakázky on-line přes Najisto.cz

Elektronické tržiště Gemin.cz, se kterým úzce spolupracuje Najisto.cz, splnilo jako zatím jediné akceptační podmínky Ministerstva pro místní rozvoj ČR a bylo spuštěno v ostrém provozu. Na e-tržišti Gemin.cz i na stránkách Najisto.cz se již objevily první veřejné zakázky a všichni podnikatelé se tak již mohou účastnit výběrových řízení.

V současnosti je registrována celá řada zadavatelů a přes 500 dodavatelů, kteří se mohou na e-tržišti prostřednictvím katalogu firem Najisto.cz přihlásit do všech výběrových řízení zadaných přes Gemin.cz. Velký nárůst zakázek je očekáván právě od 1. července tohoto roku, kdy bude účinná zákonná povinnost orgánů státní správy e-tržiště využívat. Již nyní ale každým dnem přibývají na e-tržišti nové zakázky, přestože je prozatím jejich zveřejnění prostřednictvím e-tržiště dobrovolné.

„Historicky první zveřejněnou zakázkou v novém systému se stala poptávka na pořízení spotřebního materiálu k tiskárnám. Jsme rádi, že první zadání zakázky proběhlo bezproblémově, což potvrzuje absolutní připravenost a funkčnost našeho systému,“ uvedl David Horký, jednatel společnosti SYNTAXIT, která je držitelem koncese na provozování e-tržiště Gemin na českém trhu. „Těší nás, že se nám jako prvním podařilo spustit elektronické tržiště nové generace, které splňuje veškeré požadavky pro zadávání veřejných zakázek ve stanovených režimech zadávacích řízení,“ dodal Horký.

„Jsme rádi, že můžeme spolupracovat právě s e-tržištěm Gemin a tím poskytnout našim klientům i uživatelům další rozšířenou službu katalogu firem Najisto.cz,“ dodává Lucie Nováková, produktová manažerka Najisto.cz. „Dodavatelé v současné době naleznou veškeré vyhlášené veřejné zakázky také na http://najisto.centrum.cz/verejne-zakazky/, což je jistě dobrá zpráva pro všechny soukromé subjekty, které mají o veřejné soutěže zájem. Díky registraci do e-tržiště Gemin.cz budou pravidelně informováni o dalších zakázkách, kterých se samozřejmě dle svého oboru působnosti mohou účastnit," vysvětluje Lucie Nováková.

Od 1. července 2012 bude zadávání veřejných zakázek ve stanovených režimech prostřednictvím elektronického tržiště povinné pro ústřední orgány státní správy a jejich podřízené složky. E-tržiště a jeho výhody však budou moci využívat i samosprávné celky. Nový systém elektronických tržišť je určen pro rychlé nákupy zboží, služeb nebo stavebních prací. Zavedení tohoto systému je součástí projektu NIPEZ Ministerstva pro místní rozvoj České republiky pro postupnou elektronizaci procesů veřejné správy při zadávání veřejných zakázek.


Vydáno 6.6.2012, centrumholdings.com, str. 00

Článek zveřejněn na: http://www.centrumholdings.com/novinky/2012/6/6/clanky/podnikatele-se-mohou-uchazet-o-verejne-zakazky-line-pres-najistocz/

Kontextová navigace