Domů  /  Informační deska  /  Aktuálně  /  Novinky  /  Koncesovaná e-tržiště končí – přicházejí nová

Výpis systémových zpráv

Koncesovaná e-tržiště končí – přicházejí nová

Tento týden je poslední, kdy elektronické tržiště Gemin funguje podle koncesní smlouvy, podepsané v roce 2012. Po 60 měsících provozu končí koncesovaný provoz a e-tržiště přejde do běžného komerčního provozu. Stejného, jako jsou provozovány všechny ostatní elektronické nástroje.

Co to bude pro uživatele znamenat? Nepůjde o žádnou revoluci, snažili jsme se minimalizovat množství změn pro zadavatele i dodavatele. Klíčovou změnou není nové barevné schéma, ale především fakt, že provoz e-tržiště již nebude vázán striktní technickou specifikací vydanou Ministerstvem pro místní rozvoj (dále jen „MMR“) a budeme schopni reagovat pružněji na požadavky uživatelů. MMR rovněž plánovalo nahradit současná e-tržiště svým nástrojem NEN, což nebylo vládou přijato a použití NEN se odkládá minimálně do poloviny roku 2018.

Klíčovou změnou je způsob placení za provoz e-tržiště, který bude nyní hrazen provizí z vysoutěžené částky od vítězného dodavatele. Úvodní nastavení je provize ve výši 1,33%, kterou však plánujeme snižovat v závislosti na aktivitě jednotlivých dodavatelů. Více v článku zde.

Ačkoliv po konci koncesní smlouvy nejsme nijak vázáni, abychom udržovali historická data, počítáme s jejich uchováním a zpřístupněním v rozsahu jako doposud. Zakázky vypsané od 1. 7. 2017 budou automaticky přenášeny na propojený profil zadavatele na elektronickém nástroji E-ZAK tak, aby zadavatel vždy plnil všechny legislativní požadavky.

Věříme, že se Vám bude s novým e-tržištěm dobře pracovat a těšíme se na další spolupráci.

Tým elektronického tržiště Gemin

Kontextová navigace