Domů  /  Informační deska  /  Aktuálně  /  Novinky  /  Druhý rok provozu našeho elektronického tržiště Gemin

Výpis systémových zpráv

Druhý rok provozu našeho elektronického tržiště Gemin

V tomto týdnu společně otevíráme druhý rok provozu našeho elektronického tržiště Gemin a domnívám se, že je to čas na malou bilanci. Nejdříve bych vám rád poděkoval. Za to, že jste s námi, že důvěřujete nám, našemu tržišti, naší technické podpoře, vývojovému týmu a další řadě lidí, kteří za provozem a vývojem tržiště stojí. Velmi si vaší přízně vážíme.

A co se nám společnými silami v uplynulém roce podařilo? Jako prvnímu tržišti v republice se nám povedlo projít celým certifikačním procesem a uvést elektronické tržiště Gemin do ostrého provozu. Od té doby – déle jak osm měsíců - jsme dělali maximum pro úpravy systému a jeho přizpůsobením potřebám našich klientů v rámci platné legislativy. Snažili jsme se, aby byl systém co nejjednodušší, ale komplexní, aby byl uživatelsky příjemný a přehledný, aby služby s ním spojené, ať už jde o technickou podporu nebo aditivní služby, byly na vysoké úrovni. Naším cílem je zachovat dynamiku, kterou jsme prezentovali minulý rok a udržet si pozici inovátora, který nejčastěji představuje novinky a vylepšení tržiště.

Za dobu fungování elektronického tržiště Gemin bylo jeho prostřednictvím realizováno více jak 3300 zakázek v celkové předpokládané hodnotě bezmála půl miliardy Kč. Systém je využívám téměř třemi sty veřejnými zadavateli z řad ministerstev, jejich organizačních složek, organizací státní správy a samosprávy.

Jsme také velmi rádi, že se nám podařilo získat více jak 5000 kvalitních dodavatelů, bez kterých by žádné tržiště nedávalo smysl. Velmi si vážíme jejich přízně a i v tomto roce budeme pracovat na tom, aby se databáze dodavatelů dále zvětšovala a zkvalitňovala.

Uplynulý rok byl pro nás, veřejné zadavatele i dodavatele, ve znamení přizpůsobení se novým pravidlům a způsobům práce. Jsme přesvědčeni o tom, že jsme v této zkoušce uspěli. My i vy. Nyní je před námi další nová etapa, kdy budeme neustále pracovat na nových službách a zkvalitnění těch stávajících, kdy budeme zúročovat nasbírané zkušenosti a dělat vše pro to, abychom si udrželi a zasloužili vaši důvěru.

Děkuji za vaši přízeň a za celý tým systému Gemin vám přeji vše dobré do roku 2013.


 David Horký, Radek Platzer
 ředitelé elektronického tržiště Gemin

Kontextová navigace