Domů  /  Informační deska  /  Aktuálně  /  Geminoviny 6/2012

Výpis systémových zpráv

Geminoviny 6/2012

Novinky

Jak a kde sledovat veřejné zakázky?

Sledování veřejných zakázek je každodenní činností většiny dodavatelů. Jak se ale o veřejné zakázce dozvědět opravdu včas a hlavně které zdroje je nutné sledovat, aby vám zajímavá zakázka neutekla? Jedním ze zdrojů je elektronické tržiště Gemin. Mezi další zdroje, které je třeba sledovat, jsou profily zadavatelů.

Ve chvíli, kdy každý zadavatel zveřejňuje veřejné zakázky na svém profilu, stává se jejich monitorování poměrně náročnou činností. Z tohoto důvodu na trhu fungují specializované portály (např. www.verejna-soutez.cz), jejichž úkolem je monitoring všech dostupných profilů zadavatelů, elektronických tržišť a dalších zdrojů, včetně filtrace podle předmětu a zaměření zakázek. Následnou bezplatnou registrací na elektronickém tržišti Gemin získáte možnost účastnit se již konkrétně vybraných veřejných zakázek.

5 kroků, jak postupovat při vypisování veřejných zakázek pomocí e-aukcí

E-tržiště Gemin nabízí veřejným institucím možnost bezplatného využívání e-aukcí pro vypisování zakázek malého rozsahu. Na rozdíl od starých e-tržišť umožňuje vypisování zakázek i v režimu zjednodušeného podlimitního řízení, které mohou dosáhnout hodnoty až 10 milionů korun. Poslední novela zákona o veřejných zakázkách navíc od 1. ledna 2013 počítá s povinným používáním e-aukcí. Elektronická tržiště nové generace tak představují jeden z nástrojů, který zadavatelům umožní tuto povinnost splnit bez nutnosti pořizovat si vlastní aukční systémy.
Detailní popis jednotlivých kroků,  jak postupovat při vypisování veřejných zakázek pomocí e-aukcí, najdete v Tiskových zprávách.

Veřejné zakázky na stavby musí mít lépe připravenou dokumentaci

Veřejná správa musí od 1. září 2012 při vyhlašování zakázek nastavby předkládat podrobnější a lépe připravenou zadávací dokumentaci než doposud. Vláda si od novely zákona o veřejných zakázkách slibuje omezení korupce a zvýšení transparentnosti, a to díky přesnějším cenám v nabídkách.

Vítězné firmy musí nově například zveřejnit subdodavatele, kteří dostanou přes deset procent z ceny zakázky. Novela také zrušila takzvané losovačky a výběrová řízení šitá na míru konkrétní firmě.

Zvyšte svoji šanci být osloven konkrétní nabídkou zadavatele

Jste dodavatelem a chcete zvýšit svoji šanci být osloven konkrétní nabídkou zadavatele? Doplňte proto do registrace své organizace hlavní předmět činnosti pomocí číselníku NIPEZ. Zadavatel bude moci cíleně oslovit podle tohoto parametru právě Vaši firmu.

Elektronické tržiště Gemin s detailní nápovědou

Pro práci v elektronickém tržišti Gemin můžete využít několik způsobů nápovědy:

  • Nápovědu k aplikaci - nápověda se zabývá popisem používání aplikace. Je určena spíše pro zadavatele.
  • Inline nápovědu - kliknutím na ikonku s otazníkem v aplikaci se vám zobrazí krátká nápověda k prvku, u kterého je umístěna.
  • FAQ -  průběžně aktualizovaná sekce FAQ obsahuje často kladené otázky a odpovědi.
  • Metodickou nápovědu - ta je zpracována přímo Ministerstvoem pro místí rozvoj.

Podrobné informace s odkazy na jednotlivé nápovědy najdete na Informační desce e-tržiště Gemin. V případě potřeby samozřejmě můžete kontaktovat naše oddělení zákaznické podpory.

Vyzkoušejte si demoverzi

Zaregistrujte se nyní ZDARMA a vyzkoušejte si prostřednictvím demoverze, že zadávání zakázek je rychlé, jednoduché a transparentní. Odkaz naleznete na úvodní stránce www.gemin.cz.
Na tržišti Gemin již najdete veřejné zakázky celé řady důležitých organizací jako Úřad vlády ČR, Ministerstvo pro místní rozvoj, Ministerstvo financí vč. podřízených organizací, Ministerstvo zemědělství vč. podřízených organizací, Ministerstvo zahraničních věcí,Vězeňská služba ČR, Státní úřad inspekce práce, Ústření vojenská nemocnice - Vojenská fakultní nemocnice Praha a mnohé další.

Připravujeme

Na jaké inovace e-tržiště Gemin se můžete výhledově těšit?

  • Na zvyšení komfortu pro dodavatele - možnost třídit informace o nových zakázkách dle oboru jejich činnosti,
  • podporu čipových karet pro elektronický podpis a šifrování nebo dešifrování nabídek.

 

Co je elektronické tržiště

Elektronické tržiště Gemin je webová aplikace, určená pro rychlé a transparentní zadávání nákupů veřejných zadavatelů. Registrace do systému je nutná pro zadavatele veřejných zakázek, kterými jsou orgány státní správy a samosprávy, i potencionální dodavatele zboží a služeb do veřejného sektoru. Základní služby při užívání e-tržiště jsou přitom zcela ZDARMA.

Školení

Pravidelně organizujeme semináře a školení týkající se problematiky a systému fungování elektronických tržišť. V případě zájmu nabízíme i individuální proškolení v ovládání našeho e-tržiště Gemin, stačí se s tímto požadavkem obrátit na naše oddělení zákaznické podpory.

Podpora

Máte jakýkoliv dotaz či připomínky k fungování e-tržiště Gemin nebo si nevíte rady s elektronickým podpisem? Kontaktujte oddělení zákaznické podpory, rádi vám pomůžeme.

+420 538 702 739
podpora@gemin.cz

Statistiky

K 18. září 2012 je v e-tržišti Gemin zaregistrováno 256 zadavatelů a 2525 dodavatelů, vyhodnoceno bylo přes 210 veřejných zakázek. Momentálně se v elektronickém tržišti Gemin soutěží o více jak 405 veřejných zakázek, jejichž celková cena je více než 28 milionů Kč. Škála zakázek je nestále velmi rozmanitá, dokládají to zakázky týkající se dodávky sportovního i spotřebního materiálu, počítačových služeb, realizace školení, úklidové práce nebo i nákupu nábytku.

Kontextová navigace